Öne Çıkanlar rüstem güneç Galaxy Note 10 Mini serhat çetin berivn gürbüz kirpi kaza yaptı

Bu haber kez okundu.

Grafik Tasarım ve Seo

Günümüzde hizmet alanları çok geniş alana yayılmıştır. Bireyden toplum seviyesine kadar bu hizmetleri sunmanın da değişik yolları gelişmiş durumdadır. Bu hizmet alanlarından faydalananların karşılığında hizmeti sunanlara kazandırdıklarının belirlenmesi tanıtım ve bilgilendirme sayesinde  sağlanabilmektedir. Ayrıca seo ve seo paketleride son dönemin en revaşta sektörleri arasındadır.Bu paketlere seo sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.Kullanılan tüm afişler bilgi veren işaretler kitaplar ve broşürler grafik tasarım oluşturmada kullanılan etkili unsurlardır. Grafik tasarım nedir sorusuna yanıt verecek olursak; Bizim kullandığımız ve ortaya çıkardığımız grafik tasarımın tüm kaynakları internet kullanıcısına yönelik görsel öğelerin en anlaşılır ve bilgi veren tarzda tasarlanması en dikkat çekici özellik olmaktadır. Çünkü sistem gerekleri olan grafik tasarımında verilmek istenen mesajların görsel öğeler kullanılarak anlatılabilmesi ortaya çıkardığımız grafik tasarımlar sayesinde en anlaşılır hale getirilmektedir.

Geniş hayal gücünün yaratıcılıkla buluşturulduğu grafik tasarımlarımızda her noktada teknoloji ile kesiştirilmektedir. Bu sayede internet kullanıcılarının arama motorlarından yaptıkları aramalarda yazılı açıklamaların yanında sunulan görsel anlatımlarda tercih ettikleri boyutlarda hizmet almalarına yardımcı olmaktadır. Firmaların hizmetlerini net ve anlaşılır bir halde reklam sektöründe kullanabilmeleri ve bunları kitlelere yaymak ,tanıtmak için kullandıkları reklam yöntemlerinde ön planda olan grafik tasarımlarını, tanıtımın en kolay bir şekilde olabileceği şekilde tüketiciye ulaşması sağlanmaktadır. Firmaların vazgeçilmezi olan reklam tüm tanıtım elemanlarında grafik tasarımları oluşturularak gerçekleştirilmektedir. Grafik tasarım nedir firmalar açısından? Grafik tasarımı renk uyumudur.Grafik tasarımı tüm etkili objelerin kullanılması sayesinde bir düzen kurularak ortaya çıkarılan tanıtılmak istenen olayın maddenin hizmetin iletilmek istenen yönlerinin ön plana çıkarılmasıdır. İşte tüm bu kurallar çerçevesinde tasarladığımız grafik çalışmaları firmaların ön planda olmalarında büyük rol oynamaktadır.

Grafik tasarım nedir diye merak edenlerin bilgi kaynağı olarak sunmuş olduğumuz grafik tasarımları en güzel cevabı vermektedir. Grafik tasarımındaki ana fikir fotoğrafların ve çizgisel resimlerin stilize edilerek ortaya çıkarılan görsel uyum olmaktadır aslında. İnternet kullanıcısının gözünü yormayan bu kadar da olmaz ki dedirtmeyecek tarzda sunduğumuz grafik tasarımlar sayesinde tanıtım sadeliği korunmaktadır. Reklam aşamasında daha sık kullanılan grafik tasarımlar hizmet sunumunda firmaların ve tüm kuruluşların tanıtımında etkili unsurlar olması sağlanmaktadır.

Renk Uyumlu Grafik Tasarım Nedir

Yaratıcılık ve hayal gücü sayesinde ortaya çıkarılan görsel güzellikler bakıldıkça ve önümüze çıktıkça akılda kalıcı olma özelliklerine göre farklılık göstermektedir. İşte buradan hareketle ortaya çıkan grafik tasarım renklerin ve resimlerin herhangi bir yazıya açıklama notuna gerek kalmadan ne anlatmak istediklerini açıkça ortaya koyulabilecek tarzda gerçekleştirilmektedir ki kullanıcılar kolaylıkla anlayabilsin. İşte tasarladığımız grafik tasarımlarda ana fikir olarak hizmetin tanıtımı kullanıcının tercih etmesini sağlamak olduğundan tüm afişlerde dergilerde ve internet sayfalarında bu anlayışla çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Grafik tasarım nedir diye merak edenlerin herhangi bir kaynağa gitmeden karşılarına çıkan renk ve çizgi uyumlarından hareketle işte renk tasarımı grafik tasarımı budur diyebilecekleri çalışmaları gerçekleştirerek hayatı kolaylaştırma yönünde adımlar atılmaktadır.

Grafik tasarımı nedir sorusunu her zaman tüm çalışanlar ve ekip üyeleri tarafından benimseyerek ortaya çıkan çalışmalarda kaynak olarak kullanılmasını sağlamaktayız. Bu sayede enerjik bir yapı oluşturacak grafik tasarımlar geliştirerek durağan olmaması sağlanmaktadır. Çünkü grafik tasarımlar reklam dünyasında ilk adım olarak firmaların ve kuruluşların tanıtımında kullanılmaktadır. Reklam dünyasında resimlerin çizgilerin ve piyasaya sürülen ürünlerin inceleme aşamasında tam not almasında büyük rol oynamaktadır. İşte bu anlayışla web sayfalarında gezinen ziyaretçilerin karşılarına çıkacak reklamlardaki ürünleri en ince ayrıntısına kadar incelemelerine olanak sağlanarak renklerle ve karmaşayla uğraşmaları engellenmektedir. 

Grafik tasarım nedir resimlerin ve fotoğrafların dizayn edilerek her anlatılmak istenen duygunun internet kullanıcısına yansıması sağlanan bir yöntemdir. Kullandığımız resimler ve fotoğraflar çok iyi stilize edilerek gözü yormayan renkler ve çizgiler kullanılmaktadır. Reklam olarak kullanılan grafik tasarımlarında renkler ve resimler teknoloji ile buluşturularak birleşimler uyumlar ve karmaşık olmayan görsellikler ortaya çıkarılmaktadır. Grafik tasarımlarında, internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği web sitelerinde tanıtım reklamları üzerinde kullanılan çizgiler, renk dokuları, çizgilerin yönleri, ölçüleri, denge oranları, bütünlük ve görsel devamlılık sağlayıcı tarzda ortaya çıkarılarak süreklilik arz eden çalışmalar sergilenmektedir.

Html Dersler

İnternet ortamında kullanılan html; standart hale getirilmiş etiketleme dili olarak bilinmektedir.Web sitelerinin internet tarayıcılarında görüntüle bilmeleri için bu dili kullanmaktadır. Web sitesi hazırlamak isteyenlerin html kavramını çok iyi bilmeleri kuracakları site tasarımında büyük rol oynayacaktır. Bu amaçla düzenlenen html dersleri kullanıcılarına ışık tutmaktadır. Bu konuda geliştirilen görsel sayfa tasarlama bilgi bloklarımız sayesine herkes kendine ait web sayfasının tasarlamasını yaparak html dilini kullanabilme becerisine sahip olabilmektedir. Hazırlamış olduğumuz ders programları başlangıçtan en son safhaya kadar en ince ayrıntıları göz önünde tutarak internet kullanıcısının hizmetine sunulmuştur. Derslerin detaylı takibi ve bilinçli bilgisayar kullanımı ile web tasarımları web sitesi oluşturma konusunda html bilinci kazanılabilmektedir. Dersler belirli basamaklardan oluşarak hedefe giden yolda kullanıcıların kılavuzu olmaktadır. Verilen derslerde izlenen basamakları göre ilk olarak ele alınan;

 • Html başlangıç: html dersleri başlangıcında öncelikle karakterlerin kullanılması ve bu karakterler yardımı ile  oluşturulacak sayfaların anlaşılır hale getirilmesi öğretilmektedir.
 • Html başlangıç etiketi oluşturma: Bu basamakta site oluşumunda ve arama motorlarında bulunabilecek tarzda etiketler kullanılarak siteyi ziyaret eden internet kullanıcılarına yardımcı noktalar oluşturulmaktadır.
 • Html yazı sitilleri ve bir alt satıra geçme : Bu bölümde internet kullanıcılarının tercih ettiği boyutlarda yazı sitili oluşturma ve ilerleme safhaları öğretilmektedir.
 • Html sayfasına başlık oluşturmak  ve paragraf etiketleri oluşturmak
 • Html maddeleri oluşturarak listeleme yapmak
 • Html link işlemlerini gerçekleştirmek ve link verme 
 • Html resimler eklemek ve bu resimlere link vermek
 • Html tablolarla çalışmalar gerçekleştirmek
 • Html sayfaya müzik ekleyebilmek
 • Html marquee kullanımını yapabilmek
 • Html Htaccess dosyası sayesinde hata sayfası meydana getirmek
 • Html sıralanabilecek liste oluşturabilmek
 • Html tanım listesi oluşturmak
 • Html sayfa yönlendirme işlemini gerçekleştirebilmek
 • Html form işlemlerine giriş yapabilmek
 • Html form nesneleri oluşturmak

Html dersleri bütün bu aşamaları geçerek oluşturulacak web tasarımlarının yapılan kontrollerinde ne kadar başarılı siteler oluşturulduğunun garantisi olmaktadır. Bu dersler sayesinde kişi kurum ve kuruluşların çalışma alanlarını düzenlemeleri gelişen teknolojiyi yakından takip ederek birer profesyonel site yöneticisi olmaları sağlanmaktadır. 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.