Bu haber kez okundu.

DAKA'dan Yenilenebilir Enerji Sempozyumu
28 Kasım 2013 Perşembe günü Yüzüncü Yıl Üniversitesi Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde “Yenilenebilir Enerji Sempozyumu”nda  yenilenebilir enerji teknolojilerindeki gelişmeler ve maliyetler. Yatırımlarda finans kaynakları, lisanslı ve lisansız elektrik üretiminde mevzuatların yanısıra, Türkiye ve özelde TRB2 Bölgesi’nin elektrik altyapısındaki mevcut durumu ve devam eden/ planlanan yatırımlar, TRB2 Bölgesi’nin yenilenebilir enerji potansiyeli ve mevcut potansiyelin değerlendirilmesine yönelik geliştirilen stratejiler, yatırımlarda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri gibi birçok konu masaya yatırılacak. Sempozyuma ulusal düzeyde önemli kamu ve özel sektör kurum/kuruluşlarının üst düzey temsilcileri katılıyor. 

-SEMPOZYUM PROTOKOL KONUŞMALARIYLA BAŞLIYOR
Sabah saat:09:30’da Van Valisi Aydın Nezih Doğan, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci’nin yapacağı açılış konuşmalarının ardından sempozyuma konuşmacı olarak katılacak ve alanında uzman kişiler; Elektrik Piyasası Mevzuatında Son Gelişmeler,  Türkiye’de Elektrik Üretiminin Gelişimi,  Enerji Tüketiminde Verimlilik Çalışmaları ve Teşvikler, Türkiye’de Lisansız Elektrik Üretimi Yatırımları ve Lisansız Elektrik Üretiminde Bağlantı Anlaşması, TRB2 Bölgesi Elektrik Dağıtım Hatları Yatırımları Ve Dağıtımda Mevcut Sorunlar, Lisansız Elektrik Üretimi Yatırımları ve Sorunlar-Çözüm Önerileri,  Lisanslı Ve Lisansız Elektrik Üretiminde Su Kullanım Hakkı Anlaşması,  Türkiye’de ve TRB2 Bölgesi’nde Jeotermal Enerji Potansiyeli ve Kullanımı,  Rüzgar Enerjisi Teknolojisinde Son Gelişmeler Ve Maliyetler,  Hidroelektrik Santrallerde Maliyet Analizi ve Yapılabilirlik, Enerji ve Enerji Verimliliği Projelerinde Finansman Kaynakları, Dünyada ve Türkiye’de Güneş Enerjisi Kullanımı ve Gelişimi,  Güneş Enerjisi Kullanımının Özendirilmesinde Üniversitenin Rolü ve Örnek Uygulama,  600 MW İlk GES Lisans Süreci Değerlendirmesi ve TRB2 Bölgesi’nin Durumu Ve Geleceği, CSUN Fotovoltaik Panel Üretimi Ve Teknolojisi,  TRB2 Bölgesinde Cell ve Modül Üretimi, Güneş Enerjisi Santrallerinde Yatırım ve İşletme Açısından İnvertör Seçimi,  1 MW Gücünde Lisansız Güneş Enerjisi Santral Fizibilitesi gibi konuları sunumla anlatacak. Yaklaşık 10 saat sürmesi beklenen sempozyumun sonunda  soru cevap kısmının ardından DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci’nin sonuç bildirgesini okuduktan sonra  program sona erecek. 

-SEMPOZYUMA KONUŞMACI OLARAK KAMU VE ÖZEL SEKTÖRDEN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER KATILIYOR
Sempozyuma konuşmacı olarak Lisansız Elektrik Üretimi Derneği Başkanı  Yalçın Kıroğlu,  DSİ Genel Müdürlüğü Hidroelektrik Enerjisi Başkan Yardımcısı R. Serkan Karakuş,  MTA Genel Müdürlüğü  Enerji Hammadde Etüt ve Aramı Dairesi Başkanı İsmail Kara,  TURKWIND A.Ş. Genel Müdürü Garry Yost,  Mirsu Mühendislik Ltd. Şti. Genel Müdürü  Ömer Adıyaman,  Türkiye Kalkınma Bankası’ndan  Esin Eren,  Güneş Enerjisi Sanayicileri Endüstrisi Derneği  (GENSED) Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Karaca,  YYÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Naci Genç,  Proje Enerji Ltd. Şti. Genel Müdürü  Şenol Tunç,  CSUN Enerji Sistemleri San ve Tic. A.Ş. Satış Müdürü  Egemen Seymen,  Solarvan A.Ş. Genel Müdürü Hayrettin Gümüşkaya, Pem Enerji Ltd. Şti. Genel Müdürü Şahin Bayram,  Naturen Enerji Ltd. Şti. Genel Müdürü Murat Eren katılarak birer sunum yapacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.