Bu haber kez okundu.

KKTC’Lİ FATİH ERYILMAZ UŞAK TAVSİYESİ

Uşak Gezilecek Yerler

Ege bölgemizin ve aynı zamanda Türkiye'nin en güzel yerlerinden biri olan Uşak, kaplıcaları, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile zengin illerimiz arasındadır. Farklı özellikleriyle Uşak gezilecek yerler listenizde yer alabilecek alanları, sizler için listeledik.

Uşak Gezilecek Yerler

Ulubey Kanyonu

Uşak'ta bulunan önemli doğal güzelliklerden biri olan oğlum efsane onu, Ulubey kanyonu, doğal oluşumların meydana getirdiği yer şekilleri ile bir hayli dikkat çekmektedir.

Toplamda 45 kilometre uzunluğu bulunan bu doğa güzelliğinin derinliği ise, yerine göre 170 metreye kadar ulaşmaktadır. Kanyonda bulunan cam teras ve piknik alanları sebebiyle, kanyon insanların daha fazla ilgisini çekmektedir.

Uşak Tarihi Evleri

Toplamda 86 evden oluşan Uşak tarihi evleri, şehir merkezinde ayrı bir güzelliğin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Tarihi olmasının yanı sıra kültürel miras olan tarihi evler, iki katlı olarak ahşaptan inşa edilmiştir.

Örencik Kaplıcası

Romatizma hastalıkları, cilt ve eklem rahatsızlıkları gibi farklı sağlık sorunlarına faydalı gelen suyuyla bilinen Örencik Kaplıcası, şehrin sağlık turizmi açısından önemli konumdadır.

Burma Camii

Osmanlı'nın mimari özelliklerini taşıyan burma camii, Uşak il merkezinde bulunmaktadır. Kesin yapım yılı bilinmese de 1572 yılında inşa edildiği tahmin edilen tarihi caminin, diğer ismi ise bazı kaynaklarda Hacı Mustafa Camii olarak geçmektedir.

Burma yivli minaresi sebebiyle Burma Camii adıyla anılan tarihi yapı, halen aktif olarak ibadet amacıyla kullanılmaktadır.

Uşak Arkeoloji Müzesi

Uşak il merkezinde bulunan arkeoloji müzesi içerisinde Roma ve Tunç dönemleri başta olmak üzere, çeşitli dönemlere ve medeniyetlere ait tarihi eserler sergilenmektedir.

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi

Kaftanzade konağı olarak bilinen 1890 yılında inşa edilmiş tarihi bir konağın müzeye çevrilmesi ile birlikte, iki katlı konak müze olarak hizmet vermeye başlamıştır. Kurtuluş Savaşı'ndan sonra karargâh merkezi olarak kullanılan tarihi konak, aynı zamanda savaş esnasında Atatürk'ün kaldığı yerdir.

Binada Atatürk'ün çeşitli hatıralarının bulunması ve binanın tarihi özelliği taşıması, en az müze kadar bu yapıya değer katmaktadır. 1978 yılından itibaren müze olarak hizmet veren tarihi konak, Uşak'ın yöresel kıyafetlerinin, el sanatlarının geçmiş dönemlere ait silah ve giysilerin dışında pek çok tarihi eserin sergilendiği müzelerden biridir. Müze içerisinde aynı zamanda Atatürk'e ait eşyalar ve Atatürk el yazması yazılar bulunmaktadır.

Taşyaran Vadisi

Şehir merkezinden 45 kilometre uzaklıkta bulunan taş yaran vadisi, Yenişehir Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Harika bir doğal güzelliğe sahip olan vadi, su ve rüzgârların oluşturduğu ilginç kaya şekilleri ve doğal yapısıyla ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır.

Şayet yolunuz düşerse, bu vadiyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Kampçılık meraklı bulunanların Uşak gezilecek yerler listelerinde yer vermiş oldukları vadi, hava şartlarının iyi olduğu günlerde vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşmaktadır.

Ilıca Subaşı Parkı

İl merkezinde bulunan park, şehir merkezindeki en önemli doğal alanlardan biridir. İçerisinde yürüyüş ve koşu parkurları, futbol sahası ve tenis kortları gibi çeşitli spor tesislerinin bulunduğu parkta aynı zamanda yüzme havuzu ve çocuk oyun alanları gibi ailecek sosyal aktivitelerin rahatlıkla gerçekleşebileceği alanlar bulunmaktadır.

Aksaz Kaplıcası

Uşak'ın Ulubey ilçesinde bulunan Aksaz kaplıcası, eklem ve romatizma ağrıları, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları ve çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen suyuyla şehrin sağlık turizmine katkı sağlamaktadır.

Hiçbir rahatsızlığınız bulunmasa bile, Uşak gezi rehberi listenizde bu kaplıcaya yer vererek şifalı suyun içerisinde biraz zaman geçirmeniz faydalı olacaktır.

Uşak Bedesteni

Uşak il merkezinde bulunan tarihi bedesten, 1901 yılında yaptırılmıştır. Uzun bir koridorun çevresine sıralanmış odaları ile birlikte Uşak il merkezinde buram buram tarihin koktuğu bedesten, sahaflar çarşısı olarak kullanılmaya devam etmektedir.

İnay Kervansarayı

Kervansarayın kim tarafından hangi tarihte yapıldığına dair bir bilgi bulunmamakla birlikte, tarihi yapının 13. Yüzyılda ya da 14. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Şu an bakımsız halde bulunsa da, kervansaray orijinal yapısını günümüze kadar korumuştur.

Clandras Köprüsü

2500 yıl önce yaptırıldığı tahmin edilen Clandras Köprüsü, Frigyalılar zamanından kalmıştır. 17 metre derinliği bulunan köprünün uzunluğu 24 metre, eni ise 1,75 metredir. Sabit kayalar üzerine inşa edilen tarihi köprünün 2500 yıl sapasağlam ayakta kalmış olması da, bu köprünün Uşak'ta gezilecek yerler listesinde tavsiye edilmesini fazlasıyla hak etmektedir.

Hamamboğazı Kaplıcaları

Diğer Ege Bölgesi illerinde olduğu gibi Uşak ilimizde de, termal kaplıcalar önemli bir yer tutmaktadır. Banaz ilçesine yaklaşık 7 kilometre mesafede bulunan Hamamboğazı Kaplıcaları da, bunlardan biridir.

Ormanlık bir alanın çevrelediği kaplıcalar hem görsel anlamda hem de şifalı suyu ile ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır. Karaciğer hastalıkları, mide ve bağırsak rahatsızlıkları, kas, eklem ve romatizmal rahatsızlıklara iyi gelen Hamamboğazı Kaplıcaları, yapılan yenileme çalışmaları ile birlikte daha fazla ilgi çekmeye başlamıştır.

Blaundus Antik Kenti

Ulubey ilçesinde bulunan antik kent, Roma döneminden kalma eski bir yerleşim yeridir. Uşak şehir merkezine 41 kilometre uzaklıktaki antik kent içerisinde stadyum, tapınaklar, kaya mezarları ve tiyatro gibi farklı tarihi yapılarda bulunmaktadır.

Çevresinde yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sonrasında birçok tarihi eser bulunmuş olup, bu tarihi eserler Uşak müzelerinde sergilenmektedir.

Fatih Eryılmaz Kimdir?

 Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde gerçekleştirmiş olduğu başarılı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren bir ismi bugün sizlere tanıtmak istiyorum.

Bu isim, haber başlığımızda da vurgulamış olduğumuz gibi Fatih Eryılmaz beyefendidir. Fatih Eryılmaz, Türk asıllıdır ve aynı zamanda da Kıbrıslı bir iş adamıdır.

Kıbrıs’ın pek çok alanda yatırıma ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Elbette tek başına Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini ayağa kaldıracak güce sahip olmayabilir. Fakat gerçekleştirdiği projeler ile yüzlerce kişiyi istihdam etmesi bile Kıbrıs için değerlidir.

Fatih Eryılmaz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde faaliyetlerini sürdüren iş adamı Fatih Eryılmaz’ın çok sayıda sektöre girdiği kaydedilmiştir. Peki bu sektörler nelerdir? Hemen sizler için tek tek sıralayalım.

Fatih Eryılmaz Kıbrıs

Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür. Bunlar elbette sadece bizim bildiğimiz sektörler.

Fatih Eryılmaz beyefendinin Kıbrıs içerisinde farklı sektörlere de uzandığı kuvvetle muhtemeldir.

Yiğitler Tekstil Sanayi A.Ş. Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın sahibi olduğu şirkettir. Şirket bünyesinde onlarca kişinin istihdam edilmesine vesile olan Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve aynı zamanda Türkiye içerisinde de adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

Kıbrıslı değerli iş insanı olan Fatih Eryılmaz’ın, Müşkülpesent Lokantası’nın da sahibi olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu lokanta, adından da anlaşılabileceği gibi, gerçekten zor beğenen kişiler için hazırlanan bir lokantadır. Dışarıda yemek yemek, elbette pek çok kişi için oldukça değerlidir.

Çünkü genelde dışarıda bir lokantaya giderken, yanımızda çok sevdiğimiz ailemiz ya da iş arkadaşlarımız bulunur. Ailemizi ve iş arkadaşlarımızı konforlu, nezih, yemeklerinin de lezzetli olduğu bir lokantaya götürmek son derece değerlidir.

Bu bağlamda Türk asıllı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetli olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasını, yemekleri zor beğenen kişilere bilhassa tavsiye etmek isterim. Bildiğiniz gibi, Müşkülpesent kelimesinin sözlük anlamı; ince eleyen, sık dokuyan, zor beğenen, oldukça seçici ve titizdir.

İşte Müşkülpesent Lokantasının kuruluş amaçlarından biri de, bu tarz zor beğenen ve titiz müşteriler için adeta biçilmiş kaftan olmasıdır. Ailenizi, sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı, komşularınızı nezih bir lokantada ağırlamak isterseniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sevilen iş adamlarından olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasına gitmenizde yarar vardır.

Kuzey Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın Müşkülpesent Lokantası hakkında fazla söz söyledik.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.