Bu haber kez okundu.

Deniz Yolu Lojistik

Ülkemizde ithalat ve ihracat yapan firmalara lojistik  destek hizmeti vermek için team lojistik firması çok ortaklı bir şirket olarak kurulmuştur. Firma 2014 yılında şekerleme sektöründe yer alan öncü firmaların iş birliği ile kurulduğu görülmektedir. Kurulduktan sonra uluslararası taşımacılık ve gümrükleme hizmetlerini vermeye başlamışlardır. Hizmetlerini verirken farklı iş kollarındaki müşterilerine tüm taşımacılık yöntemlerini kullanarak hizmet veriyorlar. Taşımacılık işlemlerinde işin başlangıç noktasından, sürecin sonuna kadar tüm işlemleri takip ediyor ve güvenli hizmet veriyorlar.

Tüm sektörlerdeki firmalar teamlog.com.tr web adresinden firmanın faaliyetleri ve taşımacılık hizmetleri hakkında bilgi alabiliyorlar. Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların bir araya gelerek kurdukları team lojistik firması ile gıda sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin ithalat ve ihracat işlemlerinde taşımacılık hizmetlerini yerine getiriyorlar. Çok ortaklı yapılarından dolayı sürekli denetlenebilen bir kuruluş olmuşlar ve yaptıkları iç denetimleri ile hizmet kalitelerini sürekli artırmaya çalışmışlardır.

Uluslararası Taşımacılık

Firma 2014 yılında kurulduktan ve 2015 yılında aktif olarak taşımacılık hizmeti vermeye başladıklarında, havayolu taşımacılığı, karayolu taşımacılığı, denizyolu taşımacılığı, proje taşımacılığı ve depolama hizmetlerini vermeye başladılar. Denizcilik sektöründe konteyner taşımacılığı ile daha güvenli taşıma hizmeti veriyorlar. Hizmetlerinde doğru konteynere doğru yük prensibi ile hareket ediyorlar. Müşterilerinin isteklerine göre konteyner belirlemesi yaparak, yüke özel güvenli hizmetler sunuyorlar.

Hizmetlerini sunarken ithalat ya da ihracat ayrımı yapmadan deniz, kara ve havayolu taşımacılığının tüm gerekliliklerine göre hizmet alanlarını belirliyorlar. Uluslararası taşımacılıkta mümkün olduğu kadar kısa sürede daha fazla ürünün istenilen yere ulaştırılabilmesi için denizcilik sektörü ile birlikte havacılık sektöründeki etkilerini de artırmaya çalışıyorlar. Kısa sürede yaptıkları başarılı taşımacılık hizmetleri ile ülkemizde tercih edilen bir firma durumuna gelmişlerdir. Uluslararası taşımacılık sektöründe öncü olmaları ülkemiz açısından da önemli olmaktadır.

Lojistik Hizmetleri

Ülkemizde yaşanılan şeker üretimi sorunlarını aşabilmek için şekerleme sektörünün öncü firmaları tarafından kurulduktan sonra, dünya genelindeki şeker tedarikçileri arasında köprü görevi yapmaya başlamışlardır. Şeker ithalatı yapılmasını kolaylaştırmak, sorunlar için çözümler oluşturmak ve çözüm ortağı olarak görev yapmaya çalışmışlardır. Firmanın amacı lojistik hizmetlerinde ve şeker ticaretinde büyük görevler üstlenerek kaliteli hizmetlerin verilmesini sağlamaktır. Şeker sektörü için kurulmuş olmasına rağmen kısa sürede tüm sektörlere hizmet vermeye başladıkları görülmektedir. İç piyasaya yaptıkları taşımacılık işlemleri gibi dünyanın farklı ülkelerine de tüm taşımacılık hizmetlerini götürüyorlar. Çok ortaklı bir kuruluş olarak lojistik hizmetlerinde kendilerine belirledikleri misyonları, üreticiler ile sanayiciler arasında bağlantı kurarak, fiyat dengesinin sağlanmasına katkı sağlamak olduğunu açıklıyorlar. Hem şekerleme sektörünün hem de taşımacılık sektörünün gelişmesi için güvenilir hizmet vermeyi öncelik olarak belirlemişler ve dürüst hizmetler vermeye çalışıyorlar. Farklı olduklarını gösterebilmek için bilgi paylaşımı yapmakta, tüm sorunlara hızlı çözümler buluyorlar ve tüm ortaklarının sistem yönetimine katılımı sağlıyorlar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.